İçeriğe atla
tarotfalı
Kılıç Sekizlisi tarot kartı
8 · Kılıç Kartları

Kılıç Sekizlisi

Kendi zihninde kapana kısıldın. Bağlar gerçekte gevşek.

Element
Hava
Takım
Kılıç Kartları
Evet — Hayır
Hayır
İngilizce
Eight of Swords

Bu kartı kendi falında çek

Düz Anlam

Kılıç Sekizlisi düz geldiğinde

  • sıkışmışlık
  • çaresizlik hissi
  • kısıtlanma
  • korku

Kılıç Sekizlisinde bağlı ve gözleri örtülü bir figür sekiz kılıcın arasında durur. Ama kılıçlar aralıklıdır ve bağ gevşektir.

Bu kart sıkışmışlık hissini anlatır. Engel gerçekten var mı, yoksa öyle mi görünüyor? Kart çoğu zaman ikincisini söyler.

Ters Anlam

Kılıç Sekizlisi ters geldiğinde

  • özgürleşme
  • çözüm bulma
  • kendini serbest bırakma
  • farkındalık

Ters Kılıç Sekizlisi özgürleşmeye işaret eder. Bağın gevşek olduğunun fark edilmesi ilk adımdır. Çıkış yolu genellikle sanıldığından yakındır.

Kılıç Sekizlisi hangi konuda ne söyler?

Aşk

İlişkide çaresizlik hissi. Seçenekler sanıldığından fazla olabilir.

Kariyer

Sıkışmış hissetmek. Değişim mümkün ama korku engelliyor.

Para

Mali baskı hissi. Durum gerçek ama kalıcı olmayabilir.

Ruhsal

Kendi koyduğun sınırları fark etmek.

Kılıç Sekizlisi ile sık çıkan kartlar

Şeytan tarot kartı

Şeytan + Kılıç Sekizlisi

Zincir ve bağ birlikte; sıkışma büyük ölçüde içeriden.

Kılıç Dokuzlusu tarot kartı

Kılıç Dokuzlusu + Kılıç Sekizlisi

Kaygı sıkışmayı büyütüyor; durum düşünüldüğü kadar kapalı değil.

Değnek Ası tarot kartı

Değnek Ası + Kılıç Sekizlisi

Harekete geçme enerjisi geliyor; çıkış yolu beliriyor.

Kılıç Sekizlisi kartı Türkçe kaynaklarda Kılıçların Sekizlisi adıyla da geçer. İngilizce adı Eight of Swords.

Kart yorumları genel eğilimleri anlatır, kesin bir sonuç bildirmez. Sağlık, hukuk ve mali konularda uzmana danışın.